Serwerownie

Nasza firma specjalizuje się przede wszystkim w dostarczaniu profesjonalnych i specjalistycznych rozwiązań dla strategicznych z punktu widzenia prowadzenia biznesu pomieszczeń – serwerowni czy też centrów przetwarzania danych lub punktów dystrybucyjnych sieci LAN, pomieszczeń UPS itp.

Jak wiadomo duże serwery, UPS-y, urządzenia aktywne to niesamowicie duże zyski ciepła niejednokrotnie zamknięte w małych przestrzeniach bez odpowiedniej kubatury czy wentylacji aby powietrze zdołało się same schłodzić. Pomieszczenia bardzo ważne dla prowadzenia biznesu w XXI wieku muszą być odpowiednio zabezpieczone przed wysokimi temperaturami w szczególności latem, bo temperatury na zewnątrz są bardzo wysokie ale i nie tylko. Zimą tak samo urządzenia aktywne generują bardzo dużo ciepła, które trzeba schłodzić. A co jeśli na zewnątrz temp. -20 czy -25. Standardowe urządzenia przestają po prostu działać, a co za tym idzie przestają też chłodzić.

My proponujemy gotowe rozwiązania wykonane w oparciu o zdublowane jednostki działające naprzemiennie z odpowiednim centralnym sterowaniem sprawdzonych światowych producentów tj. Mitsubishi Heavy Industries, Fuji Electric, Haier.

W naszej ofercie znajdują się również rozwiązania oparte o system klimatyzacji precyzyjnej, które są najodpowiedniejsze do tego typu zastosowań. W tych wariantach klimatyzacja niejako nie posiada osobnej jednostki zewnętrznej ze sprężarką tylko całość zamknięta jest w jednej szafie. Zarówno sprężarka jak i element nawiewny zainstalowany jest w jednym miejscu. Przy zastosowaniu tej opcji czynniki zewnętrzne w ogóle nie są istotne i zarówno temperatury skrajnie niskie jak i skrajnie wysokie nie mają dla wydajności urządzenia żadnego znaczenia. Dodatkowo zgodnie ze standardami międzynarodowej organizacji ASHRAE w pomieszczeniach, o których mowa należy oprócz temperatury regulować również wilgotność co też urządzenia klimatyzacji precyzyjnej zapewniają.

Autoryzowany Partner Serwisowy

Mitsubishi Haier Fuji
Ezet Sp. z o. o. - ul. Ołowiana 10 - 85-461 - Bydgoszcz - tel. 52 583 51 61